Close

Şifremi Unuttum | Üye Ol


İçerikleri görebilmek için giriş yapmalısınız.

Sınıf defteri öğretmen kayıt formu| E-Posta Onaylama


E-SINIF DEFTERİ


        Yaşanılan bu teknoloji çağında, teknolojiyi eğitim hayatımıza yerleştirmeye çalışıyoruz. e-Okul Yönetim Sistemi ile iş yükümüz aza indirgenmeye, daha sistemli çalışılmaya başlanmıştır. Bizde e-Sınıf defteri ile sınıflarda el ile yazdığımız defterlerin aynı şekilde bilgisayar ve internet üzerinden yazılabileceğine inandık.
        Bu projedeki ilk hedefimiz el ile sınıf defterini yazmayı ortadan kaldırmak. Bu nasıl yapılabilir? Aslında hiç birimizin düşündüğü kadar zor olmayacak.
        e-sınıf defteri; öğretmenlerin sınıfta kullandığı sınıf defterlerinin bilgisayar ortamında kullanıma hazır olarak sunulmasıdır. 
e-Sınıf Defteri ile;

  • Haftalık ders programına göre bütün yıla gün gün dağıtılmış kazanımları görebilirsiniz.
  • Hangi gün hangi kazanımların verileceğini daha açık görebilirsiniz.
  • Anlatacağınız konuların (verilmesi gereken kazanımlar) tüm eğitim öğretim yılına dağıtılmış planına ulaşabilirsiniz.
  • Kazanımları sınıf defteri formatında haftalık görebilir ya da yazdırabilirsiniz.

E- SINIF DEFTERİ NASIL KULLANILACAK
        Sisteme üye girişi yaparak program üzerinde kendi haftalık ders programınızı oluşturduktan sonra hiç bir kazanım -konu yazmadan günlük, haftalık, aylık, yıllık olarak sınıf defterini ekranımızda görebileceğiz. Sistem içerisinde kayıtlı olan kazanımlar ders programımıza göre günlere dağılacaktır.
        e-sınıf defterini yalnızca ders ve kazanımların yazıldığı bir defter olmaktan çıkarıp daha işlevsel bir kaynak olarak da siz öğretmenlere sunmak istiyoruz. Bir öğretmenin öğrencilerine kazanımı kazandırırken ihtiyaç duyduğu etkinlikler, çalışma yaprakları, sunu, ev ödevleri, sorular, testler, notlar, uygun yöntem ve teknikler gibi ihtiyaç duyduğumuz her şeye rahatlıkla ulaşılabileceksiniz.
        
                                                                                                       

Yenilikçi öğretmen:Yakup AYDEMİR